Ik werk als doktersassistente op de polikliniek chirurgie in een ziekenhuis. Tijdens de eerste lockdown in maart vorig jaar zijn alle poliklinische afspraken omgezet naar een telefonisch consult. Ook de controles van de brandwonden, gecompliceerde breuken en vaatwonden. Alle arts assistenten werden ingezet op de Intensive care en ook de chirurgen zelf bij toerbeurt. Wat wel doorging op de polikliniek waren de behandelingen van aambeien en de kleine verrichtingen (bijv ingegroeide teennagels, verwijderen van talgkliercystes en vetbultjes) dat helemaal niet levensbedreigend is als het uitgesteld wordt. Op het aambeien behandel spreekuur komen max 12 patiënten per middag. Achter elkaar. Vorig jaar maart wisten we niet met wat voor virus we te maken hadden en bij deze behandelingen staan we dicht op de patiënt. Wat ik wel weet is dat er heel veel geld verdient wordt met deze ingrepen.
Nog steeds mogen er maar een beperkt aantal patiënten per spreekuur bij de chirurg komen, de rest moet telefonisch. Ook de uitslag na jaarlijkse mammografie wordt telefonisch gegeven waar voorheen altijd een lichamelijk onderzoek bij hoorde. Dat is lichamelijk onderzoek is nu 1 x per 2 jaar.
De aambeien spreekuren en de kleine verrichtingen zijn echter altijd doorgegaan.
‘Miranda’ doktersassistente zkh