Onze cliënten hebben na een corona besmetting 2 weken in quarantaine gezeten. Hierbij zijn ze afgezonderd van enig contact met familie. Geen knuffel van iemand als je het moeilijk hebt, geen contact met mede bewoners, maar opgesloten op enkele vierkante meters. En nee, de deur ging echt niet open, zelfs niet om naar de wc te gaan. En kon je het niet aan, dan kwamen de kalmeringsmiddelen om je rustig te houden.

Gelukkig was er ook een dag dat we het zogezegd kwijt waren. Langzaam konden we weer wat terug naar normaal. Ook mochten we weer terug naar de werkplaats en keerde de rust wat terug.
Tót er na een paar weken weer een besmetting was. Per direct terug naar de angst, weg vrijheid op korte tijd. De paniek, het verdriet, het niet goed worden om weer terug te moeten naar die nare tijd. Ook dit ging voorbij. Maar wat nooit voorbij gaat is de gedachte aan dit alles, de angst dat dit weer terug kan komen….

Thea, werknemer gehandicaptenzorg