Een cliënt de we al meer dan 12 jaar in zorg hebben was een sterke, vrolijke man. Hij was bekend met COPD, benauwdheidsklachten bij inspanning en kreeg daarom hulp van de thuiszorg. We kwamen twee keer per dag om hem te ondersteunen bij de adl (algemene dagelijkse levensverrichtingen). Tijdens een avondroute kwam ik aan en meneer kwam net terug. Hij vertelde vrolijk dat hij net terug kwam uit Almelo, omdat hij zijn vaccinatie had opgehaald. Hij gaf wel direct aan zich niet helemaal lekker te voelen, maar ze hadden hem aangegeven dat het erbij hoorde. De eerste dag na vaccinatie voelde meneer zich niet lekker, kreeg koorts, werd rillerig en zwak op de benen, had weinig eetlust. De tweede dag had meneer een hele slechte nacht gehad, was heel erg benauwd en angstig geweest, koorts werd alsmaar hoger en voelde zich echt slecht. Huisarts gebeld, er werd een corona test afgenomen en meneer kreeg antibiotica met prednison. De derde dag was de uitslag natuurlijk positief. Meneer werd alsmaar benauwder en saturatie zakte in rust naar 83/84%. De huisarts heeft zuurstof opgestart en meneer moest beginnen met 3 liter overdag en 2 in de nacht. Meneer bleef ontzettend ziek, hoge koorts, zwak op de benen en kon nauwelijks meer lopen. Ondanks de zuurstof ging de saturatie maar niet omhoog, meneer bleef erg benauwd en zat te happen naar adem. Heeft meerdere malen de vraag gekregen of hij opgenomen wilde worden, maar dat wilde hij nog liever niet, omdat dan de familie niet meer mocht komen. Na de 5e dag kon meneer niet meer. Saturatie was bij inspanning 63% en in rust 77%. Meneer gaf aan niet meer te kunnen en werd met spoed opgenomen in het ziekenhuis, waarna hij na 3 dagen is overleden ten gevolge van vaccinatie.